5 cech dobrej agencji ochrony

5 cech dobrej agencji ochrony

Większość firm, ale także coraz więcej osób prywatnych korzysta z usług firm ochroniarskich. Ważne jest dla nich zabezpieczenie mienia oraz poczucie bezpieczeństwa, że w trakcie ich nieobecności dom oraz cała nieruchomość będą bezpieczne. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących tego typu usługi. Agencje korzystają z coraz nowszych technologii, posiadają wykwalifikowanych pracowników i korzystają z profesjonalnych metod. Jak wybrać najlepszą? Oto 5 głównych cech, które powinna posiadać taka firma:

1. Posiadanie koncesji

Profesjonalna firma ochroniarska powinna posiadać koncesję. Bez niej taka działalność nie może widnieć jako firma ochroniarska, chyba że w swojej ofercie posiadają oni tylko zabezpieczenia techniczne. Brak koncesji wyklucza jednak takie firmy z podejmowania pracy na obszarach związanych z interesem gospodarczym państwa i bezpieczeństwem publicznym. Jeśli chcemy mieć pewność, że firma działa legalnie i może funkcjonować na wszystkich obszarach warto upewnić się czy posiada ona koncesję. Takie informacje bardzo często udzielone są na stronie firmy ochroniarskiej, tak jak tu https://magnumochrona.pl/koncesja/

2. Doświadczona i wykwalifikowana obsługa

Wybierając firmę ochroniarską dobrze jest przebadać jak duże ma ona doświadczenie. Nie warto jest decydować się na firmy, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Niesie to ze sobą dosyć duże ryzyko. Ważne jest też to, aby zwrócić uwagę na ilość wykonanych zleceń danej firmy oraz jaka jest jej specyfika. Dobre firmy ochroniarskie dbają także o to, by pracownicy byli wykwalifikowani. Muszą oni posiadać odpowiednią wiedzę techniczną, znać obowiązujące przepisy prawa oraz posiadać uprawnienia, które w razie potrzeby pozwolą im na udzielenie pierwszej pomocy. Pracownicy ochrony powinni też posiadać konkretne cechy, ponieważ taka praca wymaga od nich umiejętności podejmowania szybko decyzji w często kryzysowych sytuacjach. Dobry pracownik firmy ochroniarskiej potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji i umie znaleźć rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo.

3. Zabezpieczenia techniczne

Mimo, że firmy ochroniarskie świetnie szkolą swoich pracowników, którzy są przygotowani na wszystko coraz częściej sięgają po pomoc technologiczną, która uzupełnia ich działanie. Dużo wyższą jakość usług zapewniają systemy alarmowe oraz monitoring. Coraz częściej spotykane są, szczególnie na imprezach masowych, korzystanie z dronów, które latają w powietrzy i przesyłają obraz. Technologiczne rozwiązania są wygodnym i mniej kosztownym rozwiązaniem dla mniejszych podmiotów, które chcą korzystać z systemów alarmowych połączonych z grupami interwencyjnymi. Takie systemy pozwalają na zdecydowanie dokładniejsze kontrolowanie dużych terenów przy zakładach pracy, obiektach produkcyjnych, magazynowych lub dużych prywatnych posesjach.

4. Sposób działania firmy

Wybierając firmę ochroniarską ważne jest, aby jej sposób działania był szybki i profesjonalny. Taka agencja powinna mieć odpowiednie procedury i określony czas reakcji i działania, w sytuacji, kiedy wezwana jest do interwencji. Ilość osób jaka jedzie na patrol? Mają być uzbrojeni czy nie? Ile czasu zajmie im dojazd? Te wszystkie aspekty składają się na kompetencję i jakość firmy ochroniarskiej. Ochrona w Łodzi zapewnia wykwalifikowaną kadrę, która jest odpowiednio przeszkolona.

5. Portfolio i zaufanie klientów

Decydując się na konkretną agencję ochroniarską dobrze jest zorientować się czy posiada ona swoje portfolio. Dzięki niemu lepiej będziemy w stanie określić kompetencje i doświadczenie danej firmy ochroniarskiej. Portfolio zawiera dokumentację określającą miejsca w jakich firma pełniła nadzór. Możemy dowiedzieć się czy były to takie obiekty jak mieszkania, prywatne posesje, dobra materialne, obsługa imprez masowych itd. Portfolio pomoże określić nam czy dana firma spełnia nasze potrzeby i oczekiwania. Zadowoleni klienci, to najlepsze potwierdzenie i rekomendacja danej firmy oraz jej jakości. Grupa stałych klientów, która współpracuje od lat z jedną firmą ochroniarską, to dowód ich profesjonalizmu. Wokół takich firm kręci się także wielu coraz to nowszych klientów, którzy poprzez rekomendacje i własne doświadczenia doceniają taką firmę. Niektóre z firm posiadają także certyfikaty potwierdzające ich zasługi.

Recommended Posts