Monitoring GPS w ochronie mienia ruchomego

System monitoringu GPS używany jest zazwyczaj w firmach transportowych i handlowych. Monitoring GPS jest systemem, który umożliwia kontrolowanie, a także monitorowanie aktualnej lokalizacji pojazdy. Wszystko dzieje się za pomocą dyskretnego lokalizatora, który przesyła sygnał do aplikacji w telefonie. Firmy transportowe wykorzystują takie rozwiązanie i montują monitoring GPS w pojazdach pracowników. Aplikacja umożliwia przedsiębiorcy stały podgląd na swoją flotę samochodową. Dużą zaletą jest, że taki monitoring obejmuje nie tylko teren kraju, ale cała Europę oraz wszystkie kontynenty.

Monitoring GPS – zalety

Kontrola wszystkich pojazdów jakie wchodzą w posiadanie przedsiębiorców handlowych i transportowych ułatwia życie. Każdy nieuczciwy pracownik bardzo szybko się ujawni, dzięki systemowi monitoringu GPS. Niejednokrotnie każdy z przedsiębiorców nadział się na osobę, która kosztem firmy chciała uzyskać jakieś korzyści materialne. Monitoring GPS daje możliwość kontrolowania prędkości z jaką porusza się pojazd, a także mierzy czas postoju pojazdu. Tego typu funkcje są bardzo pomocne dla pracodawcy, do zweryfikowania jakości pracy swojego pracownika. W sytuacji, kiedy pojazd zostanie skradziony, system monitoringu GPS to świetne rozwiązanie. Dzięki niemu bardzo szybko będzie można namierzyć złodzieja. Nawet w przypadku aut firmowych taka opcja sprawdza się bardzo dobrze. Przede wszystkim policja może działać znacznie szybciej. Lokalizator bez problemu pokazuje drogę jaką przejechano samochodem oraz dokładnie wyznacza miejsce, w którym aktualnie znajduje się samochód.

Niektórzy mogą mieć zastrzeżenia co do korzystania z tego typu rozwiązania. Dane geolokalizacyjne są danymi osobowymi, ponieważ poprzez lokalizacje i dane można namierzyć konkretną osobę. Monitoring GPS ma zbierać dane jedynie podczas pracy. Śledzenie czy nadzór pracownika poza godzinami jest zabroniony. Pracodawca może dostosowywać się do Kodeksu Pracy, ale co zrobić żeby nie śledzić pracownika w trakcie przerwy lub po godzinach pracy? Technologia monitoringu GPS na szczęście posiada opcję trybu służbowego i trybu prywatnego.

Closeup shot of modern smartphone with GPS application showing map of city

Kiedy warto zaopatrzyć się w monitoring GPS?

Monitoring GPS stosowany jest zazwyczaj w firmach transportowych. Posiadając taką działalność warto zaopatrzyć się w taki system, ponieważ posiadając flotę samochodów szybko może wypaść nam ona poza kontrolę. Monitoring GPS pozwala przedsiębiorcy na stałą kontrolę lokalizacji danego samochodu. Korzystają z nich firmy transportowe, dystrybucyjne i handlowe, które inwestują w dużą ilość samochodów i innych pojazdów często mogą liczyć na sporą zniżkę u firm, które zajmują się montowaniem monitoringów w pojazdach. Zanim jednak założymy monitoring GPS w danym pojeździe musimy uzyskać zgodę od pracownika, ale tylko wtedy kiedy monitoring ma działać przez całą dobę, czyli poza godzinami pracy oraz w przerwach, ponieważ może naruszać to jego prywatność. Jeśli monitoring działa jedynie podczas pracy, zgoda pracownika nie jest wymagana.

Magnum Ochrona Łódź – zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami.

Recommended Posts